Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apakah jenis laki idaman ustazah tuk dijadikan suami???
nak senang cari laki idaman..ikut petunjuk agama...ikut hati mati,ikut nafsu nanti lesu..
mana la akhwat2 nie...kesian diorg semua ni..menunggu je komen dari akhwat2....cam kurang dpt sambutan je UST HAZWAN,,,ke nk wat thread baru sahabat2 semua....Rolleyes
aku rasa la..antra salah satu ciri2 nye... (tolong jawabkn takut2 akhwat segan nk balaas)

1) x merokok...
2) x berambut panjang..
3) x plesing2 @ tunjuk macho
4) fikir sendri la
5) xde idea la

p/s : ni je yg aku tau..klu kawan2 ada bg je..mne la tau akhwat ni segan2 nk
tulis2....
salam... lelaki idaman..yg beriman dan beramal soleh..tu tunjang kepada semua..
salam....klu sy lah...mestilah laki2 2 berilmu.n mgamalkan ilmunya.yg pnting ilmu agama kuat...bru blh jd pmbimbing yg baik...tp x smestinya kna yg mmg btol2 skema...ssh gak klu skema sgt ni nak bt lawak pon takut jd pgaduhan..kira laki2 ni klu blh dia blh jd pmbimbing n kwn yg baik. klu kita sedey dia blh nak ceriakan..klu kita tgh blawak dia pandai nak mlayannya..tp takut je dpt yg skema n bila kita bt lawak dia blh diam mcm x da pape...begang gak kklu dpt yg cm2...huhuuhuh
Big Grin 
salam..lelaki idaman..la budda lahu mesti la seorang yang kuat pegangan agamanya..yang memahami,penyayang,tidak panas baran..cool jerCool n last sedap mata memandang..huhuhuhBig Grin
ye yakin dengan janji-Nya......
shinichi Wrote:rasa yerlah laki yang jadi idaman ustazah untuk dijadikan suami jenis ust yang bangun tidur kol 12 tghari kot huhuhuhu...

wah...bukn main lagi cadangn tu....pernh lajak ke sampi kol 12 ke..?
Big Grin
aku rasa pilihan ustzh kt cni...sedap mata memandang sedap juga hati menanggung...hehehe
saya rasa lah..(x menjawab soalan kerana sependapat dgn ust zaki ; saya lelaki tulen :-D)
soalan tu mgkn lebih merujuk tentang ciri idaman wanita yang lebih khusus.. macam tinggi ke.. rendah ke.. kelakar ke... macam sotng ke (kalau ada lah akhawat yg idamkan)...

kalau setakat "beriman"..."soleh"..."berilmu"..."bertanggungjawab" dan yang sewaktu dgnnya tu, x yah gtau pun ikhwah ni dah tau.. sbb ada nas agama yang terangkan.. malah bnda2 tu semua bukan terhad utk "idaman wanita" sahaja, malah memang tuntutan agama..
apa kata.. straight to the point.. diskusi je kan..

(( mind works like parachut... it works when it's opened )) ntah betul ke tak grammar nye... Smile

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Question kItE nAk SuAmI sOlEh tP kItE bUkAn sOleHaH..cAmNeR tU??? hEaRt.cOM 14 4,074 09-05-17, 11:05:41
Last Post: usul_cairo

Forum Jump: