Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akhawat tak geti buat baju..apa dah jadi??
aah la en. ponte.. mcm dah lari tajuk.. topik kite mengenai "Akhawat tak geti buat baju"... (bukan jahit baju yg koyak, bukan bukak warong atau bukak tuisyen).. aku rasa akhawat² kite ni bukan x geti buat baju.. tp pendam bakat yg tersimpan..
susah kot nak paham tajuk kalau dah dikawal oleh emosi nie..
hahahahaa..
xzillz,pt hj adnan,balqis faisya,Zahar,Nor Azhariyah,pontepreto,Ifti Liyana serta sahabat2 forumer yang dirahmati Allah sekalian..

kemungkinan balqis faisya tidak faham atau tersalah pandang kenyataan saya yang lepas...

"amboi..pandai2 je buat soalan ramalan...heheh tapi takpe usaha yang baik..tapi tak masuk dalam muqarrar pon
mencari kemahiran tambahan itu memang perlu bagi individu..tidak semestinya dengan pandai menjahit untuk sara keluarga..
ye betul...sara keluarga memang tanggungjawab lelaki tapi kalaulah isteri tu dapat mengurangkan beban suaminya kan lebih baik"

sebab itu balqis faisya menyempang jauh dalam perbahasannya..kalau boleh saya jelaskan sikit..cuba balqis faisya baca dua tiga atau banyak kali pernyataan saya..ayat saya umum sara keluarga memang tanggungjawab lelaki tapi kalaulah isteri tu dapat mengurangkan beban suaminya kan lebih baik...saya juga tidak mengatakan sara keluarga hanya dengan menjahit..saya tak cakap pon semua orang tau...

beginilah...untuk memahami tajuk ini
saya rasa pt hj adnan dah cakap "topik kite mengenai "Akhawat tak geti buat baju"... (bukan jahit baju yg koyak, bukan bukak warong atau bukak tuisyen).. aku rasa akhawat² kite ni bukan x geti buat baju.. tp pendam bakat yg tersimpan.." jawapan yang boleh diterima

betullah pt hj adnan dengan husnu zhan yang tinggi..mungkin jugak akhawat kita ni pendam bakat yang tersimpan..takkan nak tunjuk kat ikhwah yang diorang nih pandai buat baju yer tak heheheh....

boleh jadi balqis faisya pon tahu buat baju..ha kan..daaah
ermm...kenapa tak de buat kursus menjahit kat sini utk ikhwah plak ye..
sekali sekala ada kursus jahitan utk ikhwah pun seronok jugak..
kurang² nanti bini x sempat nak abiskan jahit baju raya anak²..si suami bleh laa tolong selesaikan jahitan tu..huhu

so,exco x de nak turun padang ke utk buat kursus jahitan nie? kemahiran menjahit tu salah satu dari cabang ilmu jugakkann...ehe

p/s : nape exco macam mandomm je dalam diskusi ni yer?bz kott..huhuhu
lepas ni kene la ydp rancang wat 1 program
program "mari membuat baju" (lain mcm je ayat die)
maybe ramai nnt kot yg masuk,

tenage pengajar die pnggil prt hj adnan
die pndi wat bju (pagoda)tu,hehehe
Assalamualaikum...

Saya rasa kalau akhawat tak pandai buat baju... tak da masalah... tapi kalau tak pandai menjahit itu yang masalah...

Akhawat saya rasa mejoriti semua tahu menjahit (hampir pelik kalau tak tahu)Rolleyes... tapi... kalau buat baju tu... memang ler ada yang tak pandai...tak da masalah... kerana membuat baju itu suatu yang sukar memerlukan kepakaran dan takhassus...

Setiap perkara itu ada yang umum nya dan ada yang khas nya...

Semua ada kekurangan dan kelebihan...Smile

ok... jangan gaduh2 yer dalam diskusi nie... raikan pandangan dan bersifat salamatussodri... barulah hasil perbincangan jadi harmoni...WinkWinkWink

Huhuhuu..... Wassalam...

Selamat Imtihan... Waktu dah nak Imtihan Jangan sibuk2 nak jahit baju lak yer.. baca buku... Smile Big Grin
wah wah wah dende... suke enta eh panggil ana utk jadi tenaga pengajar..hohoho bole je.. tapi paten congsam la.. nak x dende.. pastu kat depan nye ada [AIG] .. huhu yg tu aku jaitkan special utk ko dende sbb aku denga ko nak tuka man u kan (lari tajuk)..
entah kenapa sejak dulu, dalam kepala aku, dua kemahiran yang orang perempuan mesti reti

1-masak
2-jahit.

betul kata hafiz. jahit lain, buat bju lain.

Tapi, aku tak tanya lak orang tua-tua kenapa aku boleh berpandangan perempuan mesti reti dua tu. walaupun hakikatnya, memang ramai orang lelaki lebih terer masak. dan menjahit, aku tak pasti.

Tapi, mungkin sebab orang lelaki zaman dulu sibuk bekerja kat luar, so, orang perempuanlah lebih bab ni

Zaman sekrang mungkin org perempuan banyak kat luar, so dia kurang bab ni. lelaki aku tak pelik, lelaki memang hebat. huhuhu

soalnya, bagi aku, yang lebih penting, kalau orang perempuan tak reti menjahit dan tak reti buat baju, adakah itu satu keaiban atau tidak?

kalau nak kata tak aib, mknanya kauorang sanggup cari duit lebih untuk membeli. tu kesimpulannya. Kalau kau rasa aib, maknanya kau rasa perlu nak belajar.

tak pandai jahit takpe..jahit bukan rutin harian..tp kalau tak pandai masak..mntak ampun eden tak suke "makan luar"...

Assalamualaikum....

(RE: Akhawat tak geti buat baju..apa dah jadi??

my comment; korang kene pahamlah scene_r tuh sbnrnyerr die tuh byk jubah nak kene oter..agaknyerr sampi skrg kot takder org nak oter..ker dah oter dah?? emmm gelige otak scene_r..cayok2!!!!)

Untuk pengetahuan semua... ini bukan komen ana! ada orang telah mengeksploitasi nama ana !Apapun,komen ana=) Sebenarnya semua orang ada bakat!Cuma diasah atau tidak.!Tak masalah sebenarnya kalau yang tak tahu ni.Mereka boleh belajar di kelas menjahit! Yang dah pandai 2,kongsi-kongsilah ilmu itu!Dan ilmu itu terhasil di antara 2 orang!Jadi, saling lengkap-melengkapi kita untuk memperbaiki segala kelemahan dan memperkasakan kelebihan.

Wassalam.

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Akhawat menonton ikhwah membuat persembahan nasyid..relevan? atau ???? apa kata anda? usul_cairo 16 5,563 10-06-28, 04:06:05
Last Post: rokawa_kaede7859
  Akhawat Local U lebih terkehadapan dari akhawat Al Azhar. Kenapa? Admin 3 2,420 10-03-26, 02:03:24
Last Post: hurul_lia
  Ikhwah merokok. Apa kata akhawat? Admin 38 10,069 10-03-16, 11:03:34
Last Post: jiwa
  Mengapa akhawat suka berambut pendek? mohdzaki 23 7,868 10-03-03, 06:03:39
Last Post: jackportd
  Mampukah akhawat masa kini mentakdim ikhwah? abu_zar 12 4,291 08-04-02, 10:04:02
Last Post: jiwa
  Pengendali/Moderator Diskusi Akhawat Admin 8 3,496 07-12-28, 12:12:39
Last Post: Nor Azhariyah
  akhawat mundur?mana silapnya? setenanghati 6 2,945 07-12-19, 12:12:14
Last Post: Nor Azhariyah

Forum Jump: