Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akhawat tak geti buat baju..apa dah jadi??
Assalamualaikum ...

Boleh ke akhawat kita sekarang nih bila diberikan selembar kain beberapa hela untuk dijadikan sehelai baju tu jadi baju .....hehehe kalau tak boleh..kenapa kenapa kenapa...???
wassalam.....
lancarnye jari jemari scene_r menaip yea....
setiap org ade klebihan n kekurangan masing2...da org xreti nak wat baju..nak wat camne....xkan nak paksa....betol x? n the most important....kalo sume org pandai jahit baju...xlakulah kedai2 jahit n butik yg berlambak tue.....
Smile taklah lancar mana saya menaip ....tapi bolehlah...

ye betull..memang setiap orang ada kelebihan n kekurangan...
bukan nak paksa..tapi paling kurang belajarlah ..
bukan apa...untuk masa depan akhawat jugak..

sapa tau suatu masa nnti dapatlah membantu economi keluarga..cari pendapatan tambahan..atau waktu2 memerlukan

paling tidak pon dapatlah saved budjet.. atau dapat buatkan baju untuk suami atau anak2..tambahan plak kalau suami tu nak bini dia pakai baju stail jepun..ke korea ke ..arab ke..jadi tak payah susah2 nak beli ke tempah ke kalau dah pandai buat sendiri...design tak de maslaah boleh ciplak hehhe...

kat rumah johor tu ..mesin jahit dah berapa kali Us Qistas betulkan..tapi tak taulah buat ape dengan mesin jahit tu..bagus kalau manfaatkan untuk kursus buat baju...

yer je the most important..kalo sume org pandai jahit baju...xlakulah kedai2 jahit n butik yg berlambak tue..... hehehe

kalau kita tengok berapa ramai orang geti masak ..boleh ke kita kata bukak restoran x laku??...kalau dah orang ramai geti menjahit bukan bermakna butik ngan kedai jahit tak laku tapi menambahkan persaingan yang ada dalam dunia perniagaan...itu persaingan yang sihat ...strategi marketting siapa yang lebih kemas dan teratur insyaAllah tiada masalah... Smile tak ke gitu Ifti Liyana Smile

salam...
hmmmm...sblum 2 sy nak igtkan....kite blh hidup ni puncanya dr makan...sedang pakaian????mmg ia satu kperluan tp sy rasa x ada la dlm dunia ni org beli pakaian stp hari...jd xmustahillah klu kedai makan 2 laku stp hari wlu terdapat persaingan...betul kata ifti liyana 2..stp org ada klebihan dan kekurangan...klu semua wanita pandai jahit maka ksian la kat org yg ambil tempahan buat baju..ssh hidup diorang 2..klu kedai makan x laku pon mereka masih blh makan...tp klu kedai jahit x laku??? diorg nak makan aper??lpas ni scene-r nak ckp ttg ape plak yer?ttg laki2 reti mnjahit plak ke?klu btul sy nak jawab dlu...bagus la klu laki2 lbh pandai jahit drpd akhwat sbb nnti dgn cara 2 dia blh nak sara anak bini dia...ye la sara anak bini kan tanggugjawab laki2..jgn marah ea scene-r
Big Grin 
peeeeewwwwiiittt mantap sey scene_r Big Grin

taulah bnyak kali ikuti kursus keusahawanan kan....Rolleyes

actually...x sume akhawat yg xpandai menjahit....cuma x digilap je bakatnye...
contoh terdekat...kat umah jhor ni.....ikhwah asyik ketuk pintu syaah 3,4.5.6 jerk..utk ape??? untuk mintak tlong akhawat jahitkan baju,jubah,sarung bantal lah n macam2 lagi.....ape kes????
itu bkan dikira ada bakat ke?? Coolx gitu scene_rCool

dari cara jawapan scene_r ni..saya dapat menilai yg scene_r ni cerewet orgnyerrrrr....dlam bab pemakaian...

k.lah scene_r....ada masa kita jumpa lagi....buiiiibuuiiii
sebelom tue..dgrlah pantun yg sy cipta ni khas tok scene_r

sorong papan tarik papan
buah keranji dalam perahu
sape kate akhawat x advance
jgan buat2 x tau......

balqis faisya,Ifti Liyana,forumer serta pengunjung yang dirahmati Allah...

balqis faisya,
terima kasih atas respond...
saya tak suruh pun kamu sampai ke tahap bukak butik ke bukak kedai baju tapi kalau nak bukak pon ok je..tak de masalah...

saya persoalkan akhawat tak geti buat baju ...bukan bukak butik atau kedai menjahit...jadi...dengan respond contra lagi mengconan yang ada... nampak sangat lah kesahihannya...

apapun cita2 yang tinggi untuk membantu tukang jahit mencari rezeki itu amat baik..tahniah diucapkan...tapi kalau kamu boleh membantu mereka untuk mencari rezeki lebih dengan membuat latihan pada penganggur teramatlah baik...{nak buat macammana..nak buat pon tak boleh apa lagi nak mengajar he3 jangan mare}

Qalat balqis faisya,
..ssh hidup diorang 2..klu kedai makan x laku pon mereka masih blh makan...tp klu kedai jahit x laku??? diorg nak makan aper??

Smile Al-rizku minAllah apa nak takut..dah ditetapkan pun sejak dari azali..tak tergugat pun pasaran butik dunia kalau kamu semua secara sepakat pandai membuat baju untuk dijual..
focus saya bukan untuk dijual tapi "akhawat tak geti buat baju" tu je hehe3

Qalat aidhan,
lpas ni scene-r nak ckp ttg ape plak yer?ttg laki2 reti mnjahit plak ke?klu btul sy nak jawab dlu...bagus la klu laki2 lbh pandai jahit drpd akhwat sbb nnti dgn cara 2 dia blh nak sara anak bini dia...ye la sara anak bini kan tanggugjawab laki2..jgn marah ea scene-r

amboi..pandai2 je buat soalan ramalan...heheh tapi takpe usaha yang baik..tapi tak masuk dalam muqarrar pon
mencari kemahiran tambahan itu memang perlu bagi individu..tidak semestinya dengan pandai menjahit untuk sara keluarga..
ye betul...sara keluarga memang tanggungjawab lelaki tapi kalaulah isteri tu dapat mengurangkan beban suaminya kan lebih baik Smile

Amma Qalat Ifti Liyana ,
taulah bnyak kali ikuti kursus keusahawanan kan...

macam tau tau je..tak betul tu..saya tak pernah ikuti pon kursus tu walau sekali...

Wa Qalat aidhan,
contoh terdekat...kat umah jhor ni.....ikhwah asyik ketuk pintu syaah 3,4.5.6 jerk..utk ape??? untuk mintak tlong akhawat jahitkan baju,jubah,sarung bantal lah n macam2 lagi.....ape kes????

hu'ah ..akhawat memang berbakat cuma perlu diperhatikan
yang selalu tu menjahit baju bukan buat baju...kalau setakat macam tu saya pon boleh..belum ada kes saya pergi ke syaqah yang disenarai hitamkan tu untuk jahitkan sesuatu...

wa qalat 'akhar,
dari cara jawapan scene_r ni..saya dapat menilai yg scene_r ni cerewet orgnyerrrrr....dlam bab pemakaian...

e'eee pandai je awak menilai eih ..salah tu...macam ni jawapannya dari cara jawapan scen_r saya dapati bahawa scene_r sebenarnya cuba untuk menyuruh akhawat belajar membuat baju dan bukan sekadar menjahit..melihat kepada kelemahan akhawat yang KEBANYAKANNYA tidak pandai dari sudut itu... Smile

alamak ada pantun lah pulak...takpe saya jawab
sorong papan tarik papan,
buah keranji dalam perahu,
saya tak kata akhawat tak advance,
cuma ramai tak pandai membuat baju,

Smile
hahaha..
thread mcm ni laa baru seronok..ada pro n kontra..
baru terbuka minda baik ikhwah @ akhawat..
tahniah diucapkan pada yg menyoal n menjawab...
masing2 ada jawapan tersendiri..

abu zar x nak menyelit sekali ke?
hahahaha
pandai menjahit tu kan pakej...
mcm lelaki,kalau pandai menukang tu kan kira pakej...
jadi,terimalah seadanya....
tak reti,boleh belajar....
salam...saudara scene_r
pandai mnjahit utk mgurangkan bebanan suami?x dinafikan ianya bagus.tp mcm x da cara lain plak kat dunia ni selain mnjahit..utk mgurangkan bebanan yg ditanggug..bg sy bkn hanya mnjahit je yg blh kita gunakan...alternatif lain kan ada... knp?klu pandai mgajar bkn ke cara 2 pon blh mnjadi jalan utk kurangkan bbnan suami??mcm2 keje scene_r..yg blh kita buat..blh bkak klas tuisyen..kan lg bbaloi...skurang2 ilmu dmanfaatkan..drpd dok umah..mnjahit...huh!!!x ke rasa mcm katak bawah tempurung?ape2pon...x sume la akhawat ni x pandai mnjahit..lgpn klu akhwat x reti nak mnjahit...sy x rasa ia mnjadi satu kcacatan dlm diri akhwat 2 sndrik...sbb mnjahit 2 sbnarnya bkn hnya dkhususkan utk akhwat..ikhwah pon patut ambil tahu...
erkk..macam dah lari tajuk jee topik nie..
jangan marah2 kak...
huhuhuu

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Akhawat menonton ikhwah membuat persembahan nasyid..relevan? atau ???? apa kata anda? usul_cairo 16 5,563 10-06-28, 04:06:05
Last Post: rokawa_kaede7859
  Akhawat Local U lebih terkehadapan dari akhawat Al Azhar. Kenapa? Admin 3 2,420 10-03-26, 02:03:24
Last Post: hurul_lia
  Ikhwah merokok. Apa kata akhawat? Admin 38 10,069 10-03-16, 11:03:34
Last Post: jiwa
  Mengapa akhawat suka berambut pendek? mohdzaki 23 7,868 10-03-03, 06:03:39
Last Post: jackportd
  Mampukah akhawat masa kini mentakdim ikhwah? abu_zar 12 4,291 08-04-02, 10:04:02
Last Post: jiwa
  Pengendali/Moderator Diskusi Akhawat Admin 8 3,496 07-12-28, 12:12:39
Last Post: Nor Azhariyah
  akhawat mundur?mana silapnya? setenanghati 6 2,945 07-12-19, 12:12:14
Last Post: Nor Azhariyah

Forum Jump: