Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apakah pendapat anda ttg ikhwah berambut panjang di mesir??????
erm..xsalah pon nk bermbut pnjang,lg2 kalo di mesir ni..mstti nk cari pengalamn lebih kan?apeslhnye carik kelainan,asyik style sama je..asalkan kelainan tu xmelnggar syariat..nnti kat mlysia xdenye ikhwah ni nk berambut pnjang..tol x..aku ckp pon sbb aku pon bermbut pnjang..da jawabla ni sbb bermbt pnjang..heheh..lain org,lain pendapatnye..
salam.
rambut panjang???
dulu,selama 6 tahun duk asrama,rambut panjang lebih satu inci pun x penah..
er....
wakakaka En.Zahar.. mesti warden en. zahar syadid.. x pun cikgu displin slalu wat spotcek.. ok je kepada ikhwah yg berambut panjang di mesir ni.. better kemas la.. tp yg dpt diperhatikan la.. siapa yg berambut panjang ni biasanya dia tahu yg diri dia kemas bila berambut panjang..as soon as u all tahu jaga penampilan.. (kecuali aku sbb nak peksa ni x sempat plak nak gunting rambut.. huhuhu) sbb ramai yg akan perhatikan keunikan rambut u all tu.. cuma yg masalah nye bila sampai menyerupai wanita atau overdos kepanjangan nya.. agak2 nye bape inci ye yg sesuai utk panjangnye rambut ikhwah ni..?
Assalamualaikum... Wow Isu "IKHWAH BERAMBUT PANJANG"

Secara umumnya saya suka tulisan Ustaz Zaki... pandangan yang amat baik...Wink

Akhawat!!! jangalah cepat menghukum... Tongue

Cuba bila ditanya tentang Ikhwah berambut panjang ustazah-ustazah kita jawab : "Ustaz!! saya tak kisah jer kalau nak rambut panjang, tapi biarlah kemas ikut sunnah nabi (berambut panjang tapi kemas, berminyak dan terurus)" Big GrinBig GrinBig Grin em.. kan sedap ayat tu.

Moralnya :Mendidik menghidupkan sunnah dengan cara yang betul... dapat pahala...

Jangan cepat Boikot-boikot... nanti makan diri...

"Kita Pendakwah Bukan Penghukum"

Cuma!!! Saya nak bahaskan juga dari sudut yang lain...

Memang ia menjadi sunnah, tetapi sekadar bertanya kepada sidang pembaca sekalian... andai URUF sekarang berubah dengan melihat kepada yang berambut panjang itu disandarkan kepada mereka yang tidak baik, macam dikatakan Mat Rock ler, Black Mental ler... Macamana? adakah sunnah berambut panjang ini terangkat dengan suasana URUF setempat... ? Bagaimana perbahasan Ulum al-HAdith dan Kaedah "Uruf/ Adat Muhakkamah"

Ok... sekadar berkongsi... Ikhwah berambut panjang jgn lebih dari bahu!!! nak ikat ok jer... nak sisir kemas, berminyak...lagi baik...

"KITA PENDAKWAH BUKAN PENGHUKUM"

Wallahua'lam
setuju dengan kata² perindu syahid...
kita pendakwah bukan penghukum..
kadangkala kita terlalu cepat nak hukum orang..
cuma ingat sesama muslim ni x salah...
so,bagus jgk sebab masing2 ada pendapat tersendiri kan..

ps ;indah ilmu kerana akal..
cacat ilmu juga kerana nafsu...
Ana pernah berambut panjang dan ana jugak pernah tidak berambut.

Kedua2nya pernah merasai.

Dan kedua-keduanya tidak menjadi masalah. Skit masalah bila ana rambut panjang.

1. Rimas ketika tidur
2. Rimas bila sampai ke telinga
3. Kembang lepas bangun tido

Ana guna cara mudah, amik mesin, guna tapak satu huhuhu
adah muhakkamah?

hm, terfikir juga. baru ni juga.

sinonimnya rambut panjang dengan mat rock, tetapi ia tak sinonim dengan cara Nabi rambut panjang, betul tak?

Kalau berambut panjang mcm nabi, insya-Allah orang tak anggap dia mcm mat rock. Ke tak betul tu Ustaz Hafiz?

Aku, sebagai orang yang bela rambut panjang, juga dalam proses nak belajar kemaskan rambut, minyak setiap hari. kalau kita selalu dengar orang kata "kalau sejak dari sebelum kerja tak berlatih kemas2, nanti masa kerja pun sama juga tak kemas."

apa salahnya kita kata juga "kalau sejak sebelum balik ke malaysia kita tak berlatih2 jaga rambut panjang mcm nabi jaga, nanti lepas balik msia pun sama"

so, dalam tempoh belajar nak bela2. pernah pakai minyak zaitun tak? setengah kilo dlm le 7 juga. ops, ni bukan promote. huhu
ok lah ponteprotes!!!opss!! pontepreto..pontepento..ntah aper2lah..kite bukak isu takde rambutlah kan..oklah tuh ikhwah takde rambut..macam mawikan..ehh tak mawi tuh macam ikhwah tuh..heheheTongue
x la.. mcm mamat masrom.. tp dah tinggal lagenda bola sepak johor..
tp ust dende pun bole..
pt hj adnan is a legend wanna be..
Bakal legend keeper johor paling cemerlang tu..huhuhu

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Kenape makin gemuk bila tibe Mesir?? Dr Azhari 9 2,652 10-12-31, 09:12:15
Last Post: johnbean
  Ikhwah Merokok Admin 23 5,829 08-02-12, 04:02:32
Last Post: rakankaherah
  Kenapa Ikhwah Jarang Nak Ikut Program Anjuran BKPJM?? xzillz 13 2,909 07-12-31, 04:12:35
Last Post: Haziq
  Pengendali/Moderator Diskusi Ikhwah Admin 9 1,973 07-12-25, 10:12:27
Last Post: dende

Forum Jump: