Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apakah pendapat anda ttg ikhwah berambut panjang di mesir??????
Terbuka....utk memberi pendapat anda ttg sikap sebilangan pelajar ikhwah yg belajar di azhar ini membela rambut panjang...adakah benar mereka kelihatan macho spt pendapat mereka?@ mereka terikut2 dgn kawan2@benarkah ia adalah dgn niat mengikut sunnah nabi s.a.w?jika benar knp ada yg membela rambut lebih panjang dr paras rambut nabi???
pada pendapatan saya la bintudin...
klu nk tgu akhawat balas lm sgt...
sbb diorg xtau paras mana rambut Nabi saw...
dan satu lg sbb diorg rasa rambut pjg tu baru nmpk ganas...
klu pendek xgentlaman la konon...
pandangan beta je... xmarah yer... ahaks... Smile
salam.....klu ikut dri sy,mmg sy x ska ikhwah yg berambut panjang.. rimas la tgk stail cm2..tp nak wat cmne kan?katanya mgikut sunnah nabi..alhamdulillah klu benar niatnya begitu..sbb siapa kita nak nilai niat ssorang kan?tp klu btul niat nak ikut sunnah nabi kita,sy rasa kebnyakan ikhwah kita ni perlu bukak balik kitab syamail muhammadiah. tgk balik dlm kitab 2 cmna paras rambut nabi yg sebenar2nya.barulah sempurna dan blh dikata mengikut sunnah.tp x tahu la klu ada diantara ikhwah2 kita ni yg x thu kewujudan kitab 2..sy rasa x mgkin kot..klu btul x thu blh tnya ustz hafiz mansor ttg kitab ni sbb dia ada ajar kitab ni kat umah jhor.bg sy terpulang la diri individu 2 sndri..asalkan x menyemakkn mata org lain.. klu nak bela pandai2 la jaga ye...jgnla smpai ada lalat sesat kat rmbut 2 sbb x jmpa jln keluar..maaf klu ada yg terasa..wasalam
kalau tkde rmbut tknak di bicarakan ker?..huhu..
Rasanya thread elok dipindahkan ke Diskusi Ikhwah.

Peringatan untuk semua:

1.Pastikan anda tahu anda ingin posting di ruangan mana.
2.Pastikan juga anda tahu, apa yang anda click.
3.Juga anda mampu memahami simple english dalam setiap arahan dalam forum ini.

Terima Kasih semua atas sokongan anda.
hemmm..mungkin mase kt malysia dl,,diorg x blh simpan rambut panjang kot,,tu yg kt sni segelintir diorg berambut panajng,,aku de gak berambut panjng,,sesaje je,,,hemmm..tp rase nyer la klu diorg blk malaysia nnt,,xkn berambut panjang,,sbb y gaku tgk klu sni rambut panjang,,balik malysai mesti potong nyer...kawan aku yg blk cuti mase yg lpas pn potong rambut dia walaupn lama gak dia simpn,,,

itu pandangn aku la,,,,Smile
Bagi aku, aku selalu juga dengan ayat 'saya tak suka ikhwah rambut panjang'. Sebab dalam ayat mutlak ini memasukkan juga sifat yang harus disukai, iaitu sifat nabi berambut panjang.

mutlak dan muqaiyyad. istilah dalam fiqh, dlm lughah pun ada.

Kalau aku,aku suka bela panjang. Dalam erti kata, tak menyokong juga kalau bela tapi tak jaga, dan dalam erti kata juga, tak sokong kalau terlebih-lebih sangat panjang.

Satu soalan, kenapa apabila kita cakap kita tak suka ikhwah bela rambut panjang (dan tak ikut sunnah), kita tak pernah nak tulis, bahawa kita suka ikhwa yang bela rambut panjang dan ikut sunnah. Apa takde yang ikut sunnah? Knapa takmim rasa tak suka, sehingga mentakmimkan semua ikhwa tak ikut sunnah, dan mentakmimkan rasa tak suka pada rambut panjang sehingga memungkinkan (MUNGKIN) ia brmakna tak suka pada sifat Nabi rambut panjang?
berambuat panjang,pada saya tiada masalah,kalau yang berambut panjang tu pandai menjaga rambut nya, tiada mslah,mahupun kalau ia nak ikut sunah,tapi kena ikut cara yang betul,kalau nak tahu selanjutnya,buka kita syamail muhammadiah,yg membahaskan tentang rambut rasullah kita,
salam...

apa??ikhwah berambut panjang??secara ikhlas ana katakn ana paling xsuka ikhwah berambut panjang...dhlah nmpk xkemas...kitekn mahaiswa...kena jaga penampilan/imej..sbb dr first impression org akan menilai kite...hmm...mesti ada ikhwah xsetujukn...memgla ikut sunnah rasul...tp rasul kite 2 kemas...yg kite2 ni bukannya kemas...kalo nk sgt berambut pnjg,sila ikut btol2 mcm rasul kita...jgn nk pakai cekakla..n mcm2la...dh mcm pompan...so fikir2la...
Assalamualaikum...

Komen tentang ini?o.k.@ tak o.k!Tanya sendiri yang berambut panjang!maybe, ada sebab yang tersendiri kot!

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Kenape makin gemuk bila tibe Mesir?? Dr Azhari 9 2,652 10-12-31, 09:12:15
Last Post: johnbean
  Ikhwah Merokok Admin 23 5,829 08-02-12, 04:02:32
Last Post: rakankaherah
  Kenapa Ikhwah Jarang Nak Ikut Program Anjuran BKPJM?? xzillz 13 2,909 07-12-31, 04:12:35
Last Post: Haziq
  Pengendali/Moderator Diskusi Ikhwah Admin 9 1,973 07-12-25, 10:12:27
Last Post: dende

Forum Jump: