Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hari Baca Novel
Dah berapa jenis hari baca dah? huhu

Tapi yang ni, hari baca ni betul punya. Setelah aku cadangkan, nampaknya macam takde tentangan dari sesiapa. Under KELAP.

So, siapa nak join, lepas periksa. Maklumat lanjut, sila buka http://kelappmram.blogspot.com

Tapi tarikh belum ada. Nanti akan dimaklum semula.
Ha? Ada ramai yang ada. Tak pun ada juga yang ada pdf ayat2 cinta tu. Dan kalau tak salah, ada yang download ayat2 cinta tu. dah tengok ceritanya pun,
dalam banyak-banyak novel ayat-ayat cinta gak yang bertahta di hati ke abu zar?
huhuhu...
yang penting kita ambil pengajaran yang ada...
macam si fahri(pelakon utama yang memegang watak pelajar alazhar) yang menuntut ilmu kat mesir ni dengan sungguh-sungguh sampai tak pernah bercinta dan tak tahu apa itu cinta...
kalau korang semua mesti kenal dan pernah bercinta kan... hihihihi...
dan macam-macam lagi pengajaran yang boleh kita ambil dari kisah novel@movie tu....

p/s: bersama memartabatkan sastera Melayu disamping meningkatkan ilmu dan thaqafah dalam bahasa Arab... Smile
cam ner ek nak mint bace novel??ade jln penyelesaian tak??sbbnyerr bg kite novel perkataan byk2 pastuh takde gambo..hitam putih jek..fuh...jenuh..kite tgk org bace..tibe2 ketawa sorang2..tu takper lg..nih tibe2 nangis..camner ekk??
salam...

hmm...blhla join...jgn kena sound lg sudah la...hahaha...
la. kali ni takde lagi sound2. janga risau. datanglah kalau free
salam..ust zaki ada ker cite ayat-ayat cinta tu...tgk dia ponye trailer pon dah syok..baru minat ngn novel2 nie...nak memperbayakkan mufradat nie..huhuhu..kat tanjung ada ea?
Kalau orang tanya pendapat aku secara ikhlas, aku pernah juga cuba baca ayat-ayat cinta. tapi aku tak habis, dan bagi aku, ia tak sedap mana. Banyak lagi yang sedap... tapi itu pendapat peribadi.

dulu ada juga la pdf nya, tapi sekarang dah delete. cuba tanya budak2 ni. ala, tak pun, cari je kat internet, ada kot.
Saya ade novel ayat2 cinta tu. tapi blom abis baca lagi la... cadangnya lepas exam ni nak habiskan baca. biasala kalau baca sblm exam takut mengganggu emosi..hehe. buat sesiapa yang berhajat nak baca novel ayat2cinta dll tu mai la dtg umah. tp tunggu saya habis baca dulu la... pastu baru dibuka untuk disewa!..huhuhu.

[hurul_lia]: saya cadangkan saudari beli @ pinjam satu novel (cth: Novel Maria) dan mula membaca. InsyaAllah pastu saudari akan merasakan zuq dan minat membaca novel. awas! saya hanya mencadangkan islamic novel. Mulakan hari ini & selamat membaca Big Grin
ooo...cam best je ayat2 cinta tu...tp selalu nye yg baca tu dh bercinta ke??ade la sesetgh org kata baca buku ni kne ade feeling..klu xder x best...???

enth la...aku pon x tau..tepuk kpala..tany sendiri la......

Forum Jump: