Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ikhwah jarang memakai kopiah, apa komen para ustazah
Ikhwah jarang memakai kopiah, apa komen para ustazah? Kopiah lambang thiqah ke?
assalamualaikum..ikhwah jarang memakai kopiah..pada pendapat ana terpulang pada diri individu itu sendiri..kopiah bukan lambang kepada kethiqahan n kewarakan seseorang,tetapi ilmu agama didada penentu segala-galanya.
..mestilah kot..takkan dlm bilik air nak pakai kopiah..hehe(saje gurau)

>>> baguslah bg siape2 rase klu tak pakai kopiah tuh bukan die..
naper mesti nak malu klu pakai kopiah..atau serban itu kan satu amalan sunnah......

>>>kan indah klu hidup ini dipenuhi dgn sunnah2...

>>>utk menepis pemikiran.." mesti ust tuh thiqahkan pakai kopiah jek"
kemungkinan menybbkan ader yg malu lak nak pakai kopiah klu dah pndgn macam tuh.......

>>> bg saye..saye respek ikhwah yg pakai kopiah..sudah tentu bile dah berkopiah atau berserban mereka akan mjge akhlak tingkah laku mereka..klu akhlak buruk tggl jeklah kopiah tuh...

>>> org yg berkopiah@serban(am) thiqah(khas)
dr segi mantiq....mensabitkan perkare yang umum semestinyer tersabitnyer prkare yg khas...dan mensabitkan perkare yang khas tak dapat mensabitkan perkare yang am..

....bg ikhwah yg biasa memakai kopiah@ serban..semestinyer die thiqah.....dan yg thiqah tak semestinyer die akan memakai kopiah...

wasslam

Setahu akulah cik liya, pakai kopiah sunat walaupun ke tandas. Maksud aku, amalan menutup kepala. Ke aku salah? huhu
ikut kesusaian la kot....x d paksa..aku tgk doktor kuliah skng pon dah x xdeyg pakai kopiah,,,

klu x silap zakzik kol 11 mlm dah x boleh pakai kopiah...kne tahan dgn polis klau pakai kopiah....mcam2
Atau sunat menutup kepala ustaz zaki? Samada kopiah atau apa sahaja.. Aku pun terlupa
ermm...paperlah...nak tulis nih kene byk berhati2 lah...hehe..time kasih ingtkan..ws
Hadirnya post saya ini bukannya utk berdiskusi dan bukannya melanggar angin lalu tajuk diskusi.Nak kacau sat jer.ok.

Sila ke laman ini dengan segera jika anda rasa anda adalah seorang insan yang bergelar "WANITA"

http://journalibnsyariff.blogspot.com/20...annel.html
salam........

terpulang pada individu tersebut sebab ianya x de dosa jika ditnggalkan..hmmShy
MUNGKIN IKHWAH TAK CUKUP DUIT NAK BELI KOPIAH.

AL MAKLUM,TAK DE ZAKAT.

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Akhawat menonton ikhwah membuat persembahan nasyid..relevan? atau ???? apa kata anda? usul_cairo 16 5,563 10-06-28, 04:06:05
Last Post: rokawa_kaede7859
  Ikhwah merokok. Apa kata akhawat? Admin 38 10,069 10-03-16, 11:03:34
Last Post: jiwa
  Mampukah akhawat masa kini mentakdim ikhwah? abu_zar 12 4,291 08-04-02, 10:04:02
Last Post: jiwa

Forum Jump: