Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
keselamatan kita dan kawan-kawan
assalamualaikum.....Hari -demi hari ,APJ semakin diancaman keselamatan dan keamanannya.Sering dijadikan target utama pencuri.Habis kesemuanya dikebas....jawaz safar,kernih,dolar,genih,beg,radio,hanset dan banyak lagi....KORANG SEMUATAK RASA TERANCAM KE?

Baru je tiba tak sampai setengah tahun di sini,jawaz safar sudah hilang,dolar sudah lesap.....Hati semakin tak tenteram,muka semakin muram...fikiran kusut ...memikirkan nasib yang sebegitu di rantau orang,,,,,Mak bapak dah la jauh kat sana...Kawan-kawanlah tempat minta tolong..KALAU MACAM NI BERLAKU HARI-HARI,DAN SETIAP TAHUN...BOLEHKAH KITA MEMBERI FOKUS YANG MENYELURUH TERHADAP PELAJARAN?BOLEHKAH LULUS CEMERLANG SETIAP TAHUN DENGAN HATI PENUH GUSAR SIBUK MEMIKIRKAN BARANG YANG HILANG....BUKANKAH BANYAK LAGI YANG PERLU DIHAFAL DAN DITALAQQI?....

DAH BANYAK KALI AKU BERITAHU TERUTAMA penghuni syaqqah 1 dan 2...jangan suka dan selalu buka pintu papan di dapur,balakon dan bilik tidur....
KORANG BUKA JUGAK...pastu masing-masing keluar entah pergi ke mana....syaqah kosong tiada penghuni...apalagi ...MATA YANG KAT LUAR BANGUNAN TU DAPAT TAHU APA YANG ADA DI DALAM RUMAH...sampai waktunya...projek mencuri pun segera dibuat,,,,Natijahnya......korang sendiri yang tahu,,,,,,dah sampai sini dulu ....nanti aku akan tuliskan senarai langkah2 keselamatan ketika hidup di mesir ni....ilalliqo.rabbina yasturna wa iyyakum amiin

Hmm.. Betul ape yang disebutkan ust syafiq. Terima kasih sebab sudi mengikat kembali. Maka yang berkenaan minta ambil perhatian la yer..

Tak lupa kepada exco perumahan, minta kuncikan pintu belakang tu ye.
erm, betol betol betol !!! Cool

lagi2 kat umah johor tu, risau betol aku, dah kunci pon tp masih ade lg yang hilang. elak pasni aku beli anjing jenis bull dog ikat kat keliling pokok umah johor. baru takut budak2 arab yang suka lepak kat depan tu bersidai. ye lah diorang lepak2 pastu... sape tahukan ape yg akan berlaku..

aku ade detect rumah2 yg tinggi gila tawakalnya (salah).. pintu x berkunci, tolak terus masuk.. mana tahu bawab bwh nnt lupa tutup, haa... risau tu.. rumah ni pon nnt aku sediakan bulldog.. Tongue

terbaru pulak, kat asyir ade pelajar kita yg kena ugut ngan arab. minta duit. x dpt, pukul. sepatutnya budak tu rodok je perut arab tu dgn batu. pastu lari. perbuatan binatang kena balas dgn perbuatan binatang juga. huhuhu.. jgn ikut la..

berjalan ramai2 itulah penyelesaiannya...
hemmm..btul tu zulmarwa..sbb umh ana pn pernh d masuki arab2 yg cam ni...alhamdulilah ana bernasib baik la mase tu..x d apakn walupn arab tu pn sebenarnya agak terperanjat ble bertembung dgn ana...silp ana gak x kunci rapat2 pintu umh tu....(peringatan utk diri sendri ni)

harap2 kawan2 yg lain jgn caya sgt dgn arab2 ni..lagi2 klu de yg cek gas ke..xpn yg btul tv ke....mcm2 arab ni...mata diorg tajam bak helang,,,hidung diorg blh mengesan barang2 kita yg mahal2 kt umh tu,,,,berjaga2 la wahai sahbt2 ku sekelian....
hm, baru tadi, 17 hb dis, arab masuk lagi syaqqah dua. Macam mana ni? tak tutup pintu? Nasib baik ada yang nampak arab tu pegang handset kat tangan dia. Paksa dia pulangkan. Kalau aku, dah lama aku belasah.

apa kurang sangatkah kesedaran nak tutup pintu pagar? apa pandai buka tak pandai tutup?
perhatian utk ajkt bkpjm....

walupn aku ni jarang g sane,,tp slalu gak dgr perkembangn umh johor...biasa yg dgr arab peah masuk umh johor..bayk lak hilang barang,,,,

aku tau diorg smua tgh pikir cara terbaik utk mengatasi maslh arab2 ni yg aku dgr...

mudah2an d permuadahkn.......

aminnnnnn........
walaupun tumpuan lebih diberikan kepada APJ.. tp kat umah2 sewa pun jgn lupe gak... kena jaga keselamatan sbb malang x berbau.. pastikan jgn bg arab yg x dikenali masuk..biasanye org yg check gas, kahraoba', dn sebagainye org yg sama..klau org lain jgn layan.. pastikan segala pintu di kunci bila nak meninggalkan rumah mahupun bila nak tido.. jgn sampai pisang berbuah berkali²..

:: petikan ceramah keselamatan Ust Halim Masran...
wah..enta betul² menghayati ceramah yg diberikan oleh alfadhil Ust Halim Masran kita ye pt hj adnan..
bagus dengar nasihat dari pt hj adnan..maklum laa..orang yg ada pengalaman dalam bab pecah masuk rumah(sebenarnya dia ni pun mangsa gak) wahahaa
Wink 
kesimpulannya,yg kat umah johor n umah sewa
terutamenye prt hj adnan hehehe
same2 la kite mengambil sikap berjage-jage
lgi2 kat arab (muke baik tpi belum tentu die baik)
gitu la gamaknye.. kire dah berpengalaman la.. bak kata pepatah.. jauh perjalanan luas permandangan.. huhuhu

Pembetulan : mangsa sebnar bukan aku.. tp mat fami

Forum Jump: