Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benarkah PMRAM semakin kehilangan sokongan ahli?
Question 
Salam alaik buat semua sahabat yang merupakan ahli PMRAM khususnya.
Sebagaimana tajuk perbincangan yang saya gazetkan di atas yang memerlukan kepada perbincangan untuk melihat sejauh mana survival PMRAM yang terkini dan untuk dianalisis perancangan yang perlu diambil demi memastikan kebersamaan ahli terhadap PMRAM tidak luntur walaupun diasak dan digasak dengan pelbagai sekatan dari pelbagai sudut.

Pandangan, buah fikiran dan idea dari kalian terutamanya yang mengetahui suasana senario PMRAM di ardul kinanah ini.
mana ada... karutlah kalo ade sesape kata PMRAM hilang ahli, nak kena cili tu.. ust beritahu sape dia... kami akan sokong PMRAM selagi mana keberadaan kami di Mesir ini. kami akan pastikan persatuan kebajikan pelajar ini yang telah diasaskan sejak dulu lagi sentiasa menuju ke depan. Terus terang saya katakan kalaulah PMRAM x ade nescaya kacau bilaulah pengurusan pelajar di sini. dari sesampainya pelajar baru ke bumi anbiyak ini sehinggalah bila mereka nak pulang. siap buat konvo lagi.

nak harapkan orang tu, lambatlah... kesian saya tengok seorang kawan saya, dahlah belajar sungguh2 sampaikan dapat pangkat Jaid Jiddan yang mana sememangnya layak dapat anugerah pelajar cemerlang masa Y.A.B Dato` Seri Abdullah Ahmad Badawi, datang ke Mesir di CICC. korang tau, kawan aku ni x dapat!! atas alasan x berdaftar dengan kedutaan, pulak dah! diakan rakyat Malaysia, bukannye keling atau chongchong. bagi je lah. bukannye paklah tu ayah dia, paklahkan perdana menteri kami. jadi budak tu berhak dapatkan hak dia. eee.. sakit ati betol aku.

Itu ke yang akan membantu kebajikan pelajar. senang citer Pihak tu tolong je PMRAM agar dapat menjalankan urusan kebajikan pelajar dengan lancar dan licin. aku yakin pihak tu x mampu buat sesorang tanpa bantuan PMRAM berserta ahli2nya. so xpayah ribut2 eksyen cam bagus pulak tu sekat kebebasan pelajar berpesatuan. aku tanya, apakah pihak tu ade buat kelas2 utk kami? study group berkelompok kpd para pelajar?

Jadi, segala masalah akan selesai apabila pihak itu menyokong, menjadi tulang belakang PMRAM. dan aku yakin PMRAM dan ahlinya akan berikan yang terbaik kepada pihak anda.

sekadar pendapat peribadi.Cool
btol 2...ape yg dikatakan abu zar itu..(ayat skema laa plak)..wakaka..smua yg berkenaan ngn pelajar2 dimesir nie smuanyer dibantu oleh PMRAM..ape yg mereka buat yakni (tut)..mereka hanye berkerja u mengira pelajar2 yg ada kat mesir nie jek ker...atau berkerja u menyambut vvip vip yg dtg mesir..sy pon heran,ape tugas mereka,walaupon ada sikit nampk kerja2 mereka..sy tgk yg pling byk bekerja u anak2 melayu dimesir adalah PMRAM...tp mereka xmenghargai jasa PMRAM yg bertukus lumus berkerja..Mereka hanye nak mengkritik memulaukan dan menyebarkan berita2 xsepatutnyer pada PMRAM..ape salah PMRAM..PMRAM bukan aliran politik atau berpihak pada mane2 politik dimlaysia mahupun di mesir sendiri...

Mereka menjalankan amanah mereka untuk mendidik n menjaga kebajikkan anak buahnyer..itu salah ker????2 laa namenyer cabaran u PMRAM,setiap kerja pasti ada halangan dan risikonyer...aku sokong PMRAM selagi x PMRAM x kuor dari landasan syariat.terima kasih PMRAM..Untukmu PMRAM..EHEM2...

perhatian: (tut) diatas xdisebut krn ia sensetif..takut nt ada kang kena tangkap.yg mcm kat mlaysia 2..tangkap sane tangkap snie..huhuhu
mne ada..tipu aje....nk PMRAM makin lemah x gak...sbb ramai yg membantu PMRAM...cume d ghaibkn sahaja...

lagipn klu kite tgk qoidah d sni,,,dah ada Alami,UMNO,Hadhari,Abim,,,masing2 dh ada peranan masing2 nk tarik pelajar malysiaa...masuk kelab diorg,,,

enth ape la...
duk bawah PMRAM kan senng,,stu je,,x yah la wat bebayk2 persatuan....ape la....

Sad
Kepada Abu Zar,

Boleh tak rasional sikit...kriteria pemilihan calon anugerah YAB PM tuh ketat,tak semestinya dapat Jayyid Jiddan dapat anugerah.

Aku pun ada kawan yang dapat Jayyid Jiddan dari tahun satu sampai tahun empat.Dia pun tak dapat.So,janganlah buat gambaran bangang macam budak tak sekolah kat sini.

Aku bukan PEMBENCI PMRAM,tapi,aku nak ko jangan memandai...kalau nak cakap bab keadilan anugerah,aku pun nak tanya,apakah kriteria pemilihan pemilih anugerah PMRAM?

Sebab,kawan aku yang dapat Jayyid Jiddan tuh (MOHD HAFIZ BIN JAMALUDDIN) duduk dekat ngan aku masa majlis KONVO PMRAM tahun 2004,tapi yg dapat anugerah mahasiswa tunas harapan ialah ORANG LAIN,bukan dia.Tapi orang yang dapat JAYYID macam aku yang dapat.Tak nak ungkitlah kan sapa yg dapat sebab dua2 kawan aku.

Kalau nak cerita tak puas hati,aku pun nak cerita tak puas hati aku.Tapi aku tak pakai ayat macam ko tuh...aparah....hormat sikit kat pemilihan tuh....

Nak tanya sikit kat ko nie ABU ZAR....penakut gak ko yer....pasal tak nyatakan sapa "pihak tue?" hantu ker? takut..........usah bicara soal perjuangan jika ada sikap takut.....

hahahahaha
ezoegypt Wrote:Kepada Abu Zar,

Boleh tak rasional sikit...kriteria pemilihan calon anugerah YAB PM tuh ketat,tak semestinya dapat Jayyid Jiddan dapat anugerah.
ezoegypt @ Faizal Bin Sabhon... er bole ke aku sebut nama panas ko ni? x marah ker? ko x suka org menyamar kan? tp aku suka.... hahaha...

kriteria pemilihan ketat? ko berbual ape? 3-4 hari nk majlis tu baru nk tepon ydp2 nk cari org (pelajar cemerlang). x payah la ko nak backup2 diorang plak... diorang layankan ko jer tu...

sudahlah ezo... semua org dh knal ko. pasni mesti nk maki aku plak kan. sukati ko lah.... Rolleyes

p/s: bertaubatlah wahai saudara seislamku
oooo...cam tu cite nye kritiria pemilihan utk calon anugerah YAB PM...x lah susah sgt...klu aku agak2 nye boleh dapat x...huhuhu...cam ne lah diorg ni semua wat keje...ade ke saat2 akhir baru nk cari...patut la kawan si ezo nye kawan x dpat....

sian ko ezo....ehh..silp2..kawan ko....xper la ukab rezeki diorg kot..tunggu jer sanah gai ea..ok....Big Grin
salam kepada semua sidang diskusi..
diharap dapat kembali kepada tajuk asal perbincangan dan elakkan dari sebarang unsur permusuhan dan pergaduhan...

harap tajuk yg dilontarkan dapat memberikan sebuah natijah yang terbaik untuk mengenal pasti sejah mana kebenaran mengenai tajuk diskusi ini...

sekian...

-moderator-
zulmarwa Wrote:diharap dapat kembali kepada tajuk asal perbincangan dan elakkan dari sebarang unsur permusuhan dan pergaduhan...

bukan kami yg bergaduh tetapi ada pihak2 yg menafikan kata2 mereka..tu yg lari skit dari tajuk.....hehe
Baik enta najmi...
ala kulli hal syukran kerana memberikan respon...
diharap dapat sama-sama melontarkan buah-buah pandangan yang boleh memberikan sebuah anjakan untuk mengubah persepsi semua pihak...
sekian...

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Adakah PMRAM Sedemikian Rupa?? zulmarwa 3 1,739 09-10-10, 09:10:33
Last Post: Akhawat Zagazig
Smile Muktamar/mesyuarat tahunan PMRAM semakin hampir... zulmarwa 2 1,004 07-12-13, 09:12:12
Last Post: zulmarwa
  KITA PMRAM: Sejauh mana Ahli dan pimpinan mengahayatinya. Admin 2 894 07-12-10, 03:12:24
Last Post: zulmarwa

Forum Jump: