Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kenapa Ikhwah Jarang Nak Ikut Program Anjuran BKPJM??

Assalamualaikum...

Persoalan ini kembali kepada kesemua pihak.

(soalan buat yang rajin ikut program)Bagaimana untuk menarik mereka?dan sejauh mana ajakan yang ikhlas dari hati itu ada? dan hanya pentingkan diri sendiri sahaja?

(soalan buat yang jarang ke program) Cuba tanya diri kenapa tak mahu turut serta? Mahukan hikmah ataupun kemunduran? Dimana rasa kecintaan antum untuk sama-sama berjuang demi Islam?Bukankah Islam itu sebuah kesatuan?Tidak akan terdiri Islam tanpa rasa ukhuwah dan kasih sayang!

(Untuk semua) Manfaatkan apa yang ada kerana kita bertuah dapat majlis yang tentunya bermanfaat ini!Ada yang tak dapat hidayah dan susah untuk ikut majlis berilmu ini!Mereka sanggup korbankan jiwa dan nyawa untuk mendapatkan ilmu dan keberkatan demi Yang Esa!

Muhasabah sesama!Moga terbina kembali Islam yang diimpi bersama...AMIN!

Wassalam.
Bila sebut pasal program, aku nak nukilkan sikit inti temuramah aku kepada Timbalan Presiden PMRAM tahun bila ek, Ustaz Fakherei, mengenai pandangan PMRAM terhadap kehadiran ahli ke program di bawah tajuk, Ahli lari dari program?

Antara isi penting, dia kata, PMRAM (dan kita juga) tak memaksa kehadiran sesiapa untuk hadir program, kecuali beberapa program tertentu, yang dikira wajib, seperti Q dan usrah. Ada lagi la satu dua yang tahapnya doruri. Manakala kebanyakkannya, dia menganggap ia sebagai pilihan dan khiyaraat, so, pengendali program hari memikirkan segala cara untuk menarik perhatian.

Aku sebagai contoh, kurang berminat dengan program berbentuk sukan, tapi aku tahu mamat2 kaki bola memang pantang dengar program ni. So, kita ada pilihan berdasarkan minat, selama mana ia pilihan.

Program yang bertaraf doruri, kita minta exco syarah. aku nak tahu juga nilai dan tahapnya. Ini semua atas pengalaman aku lah.

Seterusnya, dalam apa-apa hal, kita kena sedar, bahawa, keterlibatan diri dengan persatuan memang dapat banyak faedah. Aku timba banyak benda dalam LPP (sekarang UPP). Tapi, pentadbiran kena kemas. Itu saja. Malas nak komen banyak. Wallahu A'lam.
pt hj adnan Wrote:Jawapan yg bole dicadangkan..

1. Klau x pegi mcm mana nak tahu menarik ke x..
2. Biasanya setiap program yg BKPJM buat berobjektif..
3. Bukan waktu program yg x sesuai.. tp ahli yg x de waktu nak join la tu..
4. Nak kata x sampai.. setiap org ada yahoo! messenger..
5. Aku rasa ikhwah yg x pegi program tu yg syok sendiri..

jom support BKPJM...

Huhuhu jawapan yang best...
Saya suka ikut program bila dikendalikan oleh Ustaz Fairuz (apai). Tapi sayang dia di UK sekarang. Rindu kat dia.

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  apakah pendapat anda ttg ikhwah berambut panjang di mesir?????? bintudin 32 7,480 08-05-20, 05:05:17
Last Post: ferd_tontowi
  Ikhwah Merokok Admin 23 5,829 08-02-12, 04:02:32
Last Post: rakankaherah
  Pengendali/Moderator Diskusi Ikhwah Admin 9 1,973 07-12-25, 10:12:27
Last Post: dende

Forum Jump: