Remove Ads

Share on Facebook Share on Twitter

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop VS PC
Assalamualaikum

Aku nak tnye korang yang gile2 komputer ni. Pada korang laa. Antara Laptop ngan PC ni mana best?

Kadang2 aku tengok Laptop ni best giler senang nak bawak mana2.. Tp nak seronok2 ngan FIFA susahlak. Mahal pun mahal kan..

hmm..

Cuma Ust Firdaus (tete) punya laptop buat aku geram...
Kalau aku, aku suka dua-dua atas kelebihan masing-masing.

Laptop mudah satu. Senang dibawa ke mana-mana, dua. Ringan tiga. Wireless ada, empat.

Kalau PC, aku suka sebab mudah laras komponennya. Lagi sebab murah. Juga sebab tak perlu dibawa ke mana-mana, jadi risiko kerosakan kurang.

Cuma, bila zaman berkembang, bila barang-barang asyik memaju, nanti spare part barang yang lama susah nak cari. Mesir terlalu maju sampai barang spare part susah nak cari kadang-kadang. Kalau nak cari pentium 3 macam dah takde je kat mall. Betul tak?

Cuba tanya, siapa ada window 98, boleh bilang dengan jari siapa je yang ada. Hampir semua XP. Nak cari XP servis pack 1 pun dah susah, yang banyak Servis Pack 2 je.
aku setuju dgn cadagn ust zaki tu..masing2 de klebihan tersendiri..

klu aku,komputer x mudh hang cam laptop....perisain agak mudah berbanding laptop...klu laptop rosak...payah tu nk buka barang dalam,,,

yg laptop la..skng ni dh de yg webcam nye...pki ddr2 lak tu..mcm2 skng...

tapi terpulang pada si pemakai nyer..klu nk main game je...baik bli PS je...yg baru ni PS3 dh kuar...org kate la,,grafik lawa,,org nyer macam real tu....

Big Grin

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Penggunaan Laptop Yang Betul mohdzaki 0 982 07-12-28, 11:12:37
Last Post: mohdzaki

Forum Jump: